Informacje

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

1) Jak wykonane są obrączki z drewna?

Obrączki wykonane są metodą gięcia drewna na gorąco ( w podobny sposób wykonuje się bujane fotele z drewna ). Cienkie kawałki drewna nawija się na formę i klei warstwami, następnie nadaje kształt, wypełnia odpowiednimi kruszcami, poleruje i kilkukrotnie lakieruje zapewniając wodoodporność. Ja dodatkowo wypełniam każdą obrączkę stalą od wewnątrz dodatkowo zabezpieczając i tym samym eliminując możliwość pęknięcia.

2) Dlaczego obrączki z drewna?

Drewno to element natury, który kojarzy się z ciepłem, ma wiele barw i odcieni i zapewnia poprzez usłojenie- indywidualność. Każdy komplet jest niepowtarzalny i unikatowy i łączy nas z naturą. Drewno kojarzy się z prostotą, elegancją i klasyką.

3) Czy obrączki są trwałe?

Obrączki wykonane metodą Bentwood ( nawijanie cienkich pasków drewna na gorąco ) jest pozbawiona słabych punktów, starannie zaimpregnowana, wzmocniona stalą od wewnątrz i osobiście testowana przeze mnie. 

4) Czy obrączki są wodoodporne?

Tak, zdecydowanie można normalnie wykonywać wszelkie czynności jak kąpiele, mycie naczyń itp. Przy kontaktach z detergentami, środkami żrącymi zalecane jest zdjęcie obrączki. Warto też pamiętać, że drewno to materiał, który pracuje i warto zdjąć obrączkę w sytuacjach wymagających szczególnej ostrożności jak np. kontakt z detergentami, sporty ekstremalne, podnoszenia ciężkich rzeczy.

5 ) Co powinno zawierać zamówienie?

* wybrany model z Galerii lub własny pomysł, zawierający poniższe informacje:

- rozmiar obrączek/ obrączki

- szerokość obrączki (wąska 4-5 mm, standard 6-7 mm, szeroka 8-9 mm )

- wykończenie - płaski czy półokrągłe

- rodzaj lakieru, połysk czy satyna

- preferowany rodzaj drewna, kamienia, metalu, pigment żywicy...

- dane kontaktowe - telefon i adres

6) Jak zamówić obrączki?

-> zakładka Formularz Zamówienia

7) Jaki wygląda proces realizacji zamówienia?

Po złożeniu zamówienia, kontaktuję się celem potwierdzenia zamówienia, przesyłam dane do przelewu i informuję o realnym czasie realizacji. Maksymalny termin realizacji zamówienia od momentu zaksięgowania wpłaty to 21 dni roboczych.

8) Jak pakowane są obrączki?

Obrączki pakowane są w ekologiczne, recyklingowe tekturowe opakowania wypełnione dekoracyjnym mchem. 

9) Jak dostarczam przesyłki?

Kurierem DPD, paczka ubezpieczona, koszt wysyłki to 15 zł.

10) Jak samodzielnie impregnować obrączkę? 

Użytkowanie codzienne powoduje wiele interakcji, może się tak zdarzyć, że obrączka ulegnie zarysowaniu. Bardzo sprawnie można zniwelować rysy dostępnymi na rynku pastami polerskimi do drewna, wystarczy mała ilość specyfiku i kawałek filcu czy szmatki do polerowania.